Cestování do Indie

Letecká doprava

Letadlo Air India (Indie)Chystáte se do Indie? Pak nejrozumnější bude využít leteckou dopravu. Především je to nejrychlejší způsob dopravy, a protože Indie je hodně daleko, je také praktická, ale především jde o nejkvalitnější indickou dopravu. Letecká doprava je tu na rozdíl od ostatních dopravních prostředků skutečně na úrovni. Budete-li cestovat s indickými leteckými společnostmi, můžete si vybrat mezi dvěma státními či dalšími soukromými. Pojďme si říci něco bližšího alespoň o některých leteckých společnostech v Indii:

Air India
Hlavním sídlo této společnosti je Bombaji a v Dillí.Od roku 1948 létá v mezikontinentálních letech. Od roku 2009 je společnost v alianci Star Allinace. Pro bližší informace se můžete obrátit na http://www.airindia.com.

Indian Airlines
Jde o velkou státní leteckou společnost. Chcete-li co nejvíce poznat z Indie, využijte služby, kterou tato letecká společnost nabízí. Služba se nazývá „Discover India“. Nabízí vám okružní letenku, se kterou můžete po zemi libovolně cestovat. Je omezená časově. Lze ji zakoupit na patnáct dní či na jednadvacet dní. Ovšem pozor: Pokud se vrátíte do místa, ze kterého jste vylétali, platnost letenky končí. Tato služba (na 21 dní) vás vyjde cca na 500 amerických dolarů. Více se o této společnosti dozvíte na http://indian-airlines.nic.in/default.aspx.

Jet Airways
Je to soukromá letecká společnost, která byla několikrát vyhodnocena jako nejlepší letecká společnost v zemi. Jet Airways provozuje vnitrostátní i mezinárodní leteckou dopravu a je schopná vás dopravit do 44 destinací, které jsou v Asii, v Evropě a v Severní Americe. Sídlo letecké společnosti je v Bombaji, kde je i jedno z letišť. Další hlavní letiště najdete v Dillí, Kalkatě a v Chennai.

Doplňující informace k letecké dopravě

Letiště v Bombaji (Indie)Možná vás překvapí fakt, že se ceny liší podle toho, zda letenku kupuje Ind nebo cizinec. S tím však nic nenaděláme. Smiřte se s tím. Ceny letenek jsou regulovány státem, a proto většina leteckých společností má ceny přibližně stejné. Nezapomeňte 72 hodin před odletem potvrdit letenku, buď v kanceláři letecké společnosti, ale stačí, když to provedete telefonicky. Připravte se na to, že při odletu z Indie budete muset zaplatit tzv. Foreigner Departure TAX, který je cca 700 INR. Nepočítejte s tím, že by poplatek společnost zahrnula už do letenky. Vždy se platí zvlášť.

Copyright © 2024 Indie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Což takhle víkend v Benátkách, nebo v ruské Moskvě. Nebo se můžete vydat na dovolenou do slovenské Bratislavy, do Rakouska, do francouzského Saint-Tropez a nebo do Ameriky či Litvy. Což takhle dovolená ve Španělsku nebo na Korfu?