Turistické informace

Indie je krásná a exotická země, která láká mnoho dobrodružných turistů. Ovšem než se sem vypravíte, měli byste znát některé informace. Jen tak může vaše dovolená proběhnout bez komplikací a podle vašich představ.

Turistické informace

Indická poušť (Indie)Nyní si shrneme v několika bodech informace, které je třeba mít při cestě do Indie v paměti. Zapamatujte si, případně si zapište především tyto údaje:

  1. Při vstupu do Indie se musíte prokázat cestovním pasem s platným indickým vízem. Pas musíte mít platný minimálně 6 měsíců předtím, než vstupujete na území Indie.
  2. Při cestování do Indie potřebujete vízum, o které si zažádáte v Praze na Velvyslanectví Indické republiky. Vyřízení žádosti trvá týden. Můžete si také pořídit vízum pro více vstupů. Nepočítejte s tím, že by vám bylo vízum vydáno na letišti v Indii. Takhle to v některých zemích funguje, ale Indie mezi tyto země nepatří.
  3. Z důležitých telefonních čísel si zapište alespoň tyto: 102 (policie), 100 (záchranná služba), 101 (hasiči), 187 (operátor pro zahraničí), 181 (operátor pro Indii), 91 (kód země).
  4. Počítejte s tím, že voda v Indii je kontaminovaná, proto nepijte jinou vodu než balenou. Zkontrolujte také neporušitelnost obalu. V opačném případě vám hrozí různě silné střevní potíže. Ty nejsou tak neobvyklé, ale trvají-li déle než 3 dny, vyhledejte lékaře. Může jít o něco vážnějšího. Dalšími zdravotními riziky jsou např. horečka dengue, uštknutí hadem… Je nutné si také dát pozor na riziko HIV.
  5. Před cestou si nezapomeňte sjednat zdravotní pojištění. Jinak co se týče zdravotnictví, tak ve velkým městech většinou bývají dobré podmínky. I když celkově je zdravotnictví spíše na nižší úrovni. Užíváte-li nějaké léky, vezměte si je s sebou. Máte-li nějaké zdravotní komplikace, není vhodné podnikat cestu do této země.
  6. Indické dítě (Indie)Nemáte-li rádi příliš velká horka, vyhněte se Indii v období duben – červen. V této době zde teploty dosahují 40 – 50 stupňů. Vhodné je toto období na cestování do hor.
  7. Zdejší zásuvky většinou nejsou standardní, a proto je třeba mít s sebou adaptér. Je zde střídavý proud a někde pouze stejnosměrný.
  8. Cestujete-li do Indie za účelem horolezectví, pamatujte si, že je třeba dostat povolení od Indické horolezecké nadace. Povolení dostanete jen tehdy, když se písemně zavážete, že v případě potřeby pomoci helikoptérou si náklady na její poslání zaplatíte sami.Počítejte také s nízkou úrovní indických silnic. S tím souvisí i vysoká nehodovost. Pokud v Indii nemusíte řídit, vyhněte se této činnosti. Zdejší řidiči jsou bezohlední a nedodržují předpisy silničního provozu. Měnou je zde indická rupie, která se dělí na 100 paisů. Není problém směnit na tuto měnu americké dolary. Oficiálně se zde nepoužívá žádná další měna. Nezapomeňte na časový posun. Je zde o 4 – 5 hodiny více, než podle středoevropského času.
Copyright © 2024 Indie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Což takhle víkend v Benátkách, nebo v ruské Moskvě. Nebo se můžete vydat na dovolenou do slovenské Bratislavy, do Rakouska, do francouzského Saint-Tropez a nebo do Ameriky či Litvy. Což takhle dovolená ve Španělsku nebo na Korfu?