Cestování po Indii

Celkově doprava v Indii nepatří mezi nekvalitnější. Nespoléhejte ani na rychlost, ani na pohodlnost. Ovšem na druhou stranu není doprava nikterak drahá, tak snad to bude pro vás alespoň nějaká kompenzace. Obrňte se tedy trpělivostí a hurá do indických dopravních prostředků.

Taxi

Taxi v Indii (Indie)Oblíbená je v Indii taxi doprava. Dostanete se tak téměř všude a bez větších problémů. Počítejte ale s tím, že vám budou chtít jako cizinci dát hodně velkou přirážku. Často také nepoužívají taxametry. Nejlepší jsou taxislužby, které jsou v nabídce mezinárodních letišť. Zde zaplatíte předem, takže vás nikdo neošidí.

Autobusy

Autobusová doprava je zde levná, ale počítejte s tím, že silnice nejsou v dobrém stavu, ani samotné cestování není nikterak pohodlné. Výhodou autobusů je fakt, že jezdí poměrně často a pravidelně. Chcete-li přeci jen trošku lepší podmínky, zvolte expresní linky. Zaplatíte sice víc, ale někdy se to vyplatí. Pozor: U běžných autobusů je normální, že vaše zavazadla budou připevněna na střechu.

Vlaky

Vlak v Indii (Indie)Nejčastěji používaným dopravním prostředkem zůstávají v Indii vlaky. Zdejší železniční síť je dokonce se svou délkou 60 000 km čtvrtá největší na světě. Osobní vlaky jsou však příliš pomalé, proto raději používejte vlaky expresní. Přepychem jsou vlakové soupravy Palace on Wheels, ale ty jsou skutečně pouze pro zámožné cestovatele. Je to cestování s obsluhou, perfektním jídlem a se vší parádou. Týdenní výlet v tomto typu vlaku vás vyjde cca na 1 500 amerických dolarů.

Rikša

Oblíbeným druhem dopravy je také rikša. Jde o levný dopravní prostředek a nemáte-li s rikšou zkušenosti, bude to pro vás jistě i zajímavý zážitek. Cenu raději domlouvejte předem. Vyberte si mezi autorikšou a cyklorikšou. Autorikša je tříkolové taxi, do kterého se vejdou dvě až čtyři osoby. Cyklorikša je sice na ústupu, ale stále se s ní můžete setkat.

Bicykly

Jezdíte rádi na kole? Pronajměte si ho tu. Není to drahé a může to být příjemné, ale dejte si velký pozor na auta. Řidiči zde na cyklisty vůbec neberou ohledy.

Půjčení automobilu

Dálnice v Bombaji (Indie)Tato možnost není v Indii častá a i když se vám naskytne, pořádně to promyslete. Indické silnice jsou džunglí a je tu i velká nehodovost. Řidiči nerespektují pravidla silničního provozu. Jejich styl řízení je velmi chaotický. Běžně zde menší auto uhýbá většímu. Řidiči se dorozumívají tím, že na sebe troubí atd. Jezdí se tu vlevo a silnice jsou nekvalitní. Budete-li už zde řídit, snažte se vyvarovat alespoň jízdy v noci. K řízení automobilu je zde nutný mezinárodní řidičský průkaz a doklad o pojištění vozidla. Benzín zde není drahý.

Autostop

Rádi šetříte na dopravě autostopem? Zde se to příliš nedoporučuje. Především byste zde vůbec neušetřili. Většina řidičů, kteří by vám zastavili, by chtěli zaplatit a rozhodně by nešlo jen o symbolický peníz.

Copyright © 2024 Indie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Což takhle víkend v Benátkách, nebo v ruské Moskvě. Nebo se můžete vydat na dovolenou do slovenské Bratislavy, do Rakouska, do francouzského Saint-Tropez a nebo do Ameriky či Litvy. Což takhle dovolená ve Španělsku nebo na Korfu?