Kalkata, Begalúra, Hajdarábád

Kalkata

Kalkata (Indie)Kalkata je třetím největším městem Indie s zároveň významnou zdejší metropolí. Žije zde 4,6 milionů obyvatel a nachází se v indickém státu Západní Belgálsko. Zároveň je hlavním městem tohoto státu. Místo je to rozporuplné. Na jedné straně jde o moderní město s metrem, ale najdete tu také mnoho žebráků a dalších lidí povalujících se po ulicích a žijících v úplné bídě.

Zajímavá místa v Kalkatě

Ze zajímavých míst si jmenujme alespoň tato:

Howrah Bridge
Je to monumentální most nad řekou Hugli. Jde o dominantu města. S nadsázkou ho můžeme přirovnat k slavnému mostu v Sydney. Spíše než významem jeho rušností. Howrah Bridge je však ještě rušnější, dokonce se tvrdí, že je to nejrušnější most naší planety.

Hrob Marie Terezie
V Kalkatě žila a zemřela Marie Terezie. Celkově pro toto město (my víme, že nejen pro něj) udělala mnoho dobrého. Můžete tu navštívit její hrob, ale i dětský domov, který založila.

Památník Victoria Memorial
Nádhernou památkou je také památník Victoria Memoral. Okolo si můžete odpočinou v zahradách, kterým je z hlediska údržby věnovaná velká pozornost.

Přírodní rezervace Sunderbans
Máte rádi přírodu? Pak si tohle místo zamilujete. Nachází se v deltě řeky Gangy a můžete tu lodí (samozřejmě s doprovodem) objevovat hustý porost a setkat se i s lvi a krokodýli.

Bengalúru

Letiště v Bengalúru (Indie)Jde o hlavní město indického státu Karnátaka. Nachází se v jihovýchodní části tohoto státu. Je zde přes 6 milionů obyvatel. Bengalúru se rozprostírá se na Dekánské plošině. Je zde tropické podnebí, které je výrazně ovlivněno monzuny, které začínají v polovině dubna. Problémem tohoto města je velké znečištění vzduchu, ale také nedostatek vody, především přes léto. Dejte si zde pozor na kontaminovanou vodu. Pijte jen originálně balenou. Předejdete tak nepříjemným střevním potížím.

Zajímavá místa v Bengalúru

Bengalúru je celkově zajímavým městem. Budete-li tu, vyhledejte v jeho okolí chrám Mínaksí (neboli Meenakshi). Je srdcem staré části města. Uchvátí vás především nádherné malované skulptury, sytost barev i mozaika, kterou tvoří. Celkově jde o skvostný architektonický kousek.

Hajdarábád

Hajdarábád (Indie)Jde o hlavní město státu Andhrapradéš. I toto město má přes 6 milionů obyvatel a patří k těm významnějším v Indii. Je to centrum, které rychle roste, zvláště v oblasti IT průmyslu. I když jih Indie je převážně hinduistický, Hajdarábád je důležitým muslimským centrem.

V tomto městě najdete mnohé historické i architektonické památky. Přiblížíte si tak kulturu i tradice této země.
Jelikož hlavním náboženstvím je zde islám, najdete tu převážně památky islámské architekturu, např. Mekku Masdžid, Šarminar. Dříve se na tomto místě rozprostíralo muslimské bahmanské království.

Copyright © 2024 Indie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Což takhle víkend v Benátkách, nebo v ruské Moskvě. Nebo se můžete vydat na dovolenou do slovenské Bratislavy, do Rakouska, do francouzského Saint-Tropez a nebo do Ameriky či Litvy. Což takhle dovolená ve Španělsku nebo na Korfu?