Ubytování v Indii

Chystáte se do Indie? Už jste přemýšleli, kde tady složíte hlavu? Jak je to s ubytováním? Jaké jsou podmínky? Pojďme si říci více… Můžete být bez starostí. Možností ubytování je po celé Indii (a hlavně ve větších městech) mnoho. A kvalita? Různá. Jste-li skromní, seženete ubytování za 2 dolary na noc, ale moc se vám místo vašeho pobytu líbit nebude.

Ovšem i v Indii se můžete ubytovat v luxusním hotelu s veškerým komfortem. To samozřejmě zatíží vaší peněženku mnohem více, ale budete tu mít maximální pohodlí. Počítejte ale s tím, že luxusní hotely najdete jen ve velkých městech a v turistických centrech. Ve velkých městech je ubytování dražší. Tolik, kolik dáte za ubytování ve slušném pokojíku v menších městech, zaplatíte ve velkém městě za kutloch, který moc vábně vypadat nebude.

Možnosti ubytování

Pojďme se blíže seznámit s možnostmi ubytování, které vám nabízí Indie.

Hotely
Hotel Taj Mahal (Indie)I hotely jsou v Indii různé kvality. Nemáte-li hluboko do kapsy a máte-li rádi luxus, můžete bydlet jako králové, užívat si plnými doušky veškerého přepychu a chudobu této země neuvidíte ani z dálky. Pokud ovšem chcete za ubytování ušetřit, může se vám stát, že si pronajmete pokoj v hotelu, který nebude splňovat ani základní hygienické normy. Řetězce kvalitních hotelů najdete především ve větších městech a v turistických oblastech.

Ašrám
Ubytování v ašrámech je levné a čisté. Dříve tyto objekty sloužily k modlitbám a meditacím. Výhodu ubytování v ašrámu je fakt, že vám pomůže lépe poznat kulturu a zdejší náboženství. V některých ašrámech (i když takových je už méně) budete dokonce nuceni praktikovat některé zdejší rituály, např. jógu. Na druhou stranu: Proč se bránit novým zážitkům?

Ubytování v horách
Pokud se chystáte za vysokohorskou turistikou či za horolezectvím, jistě vás zajímá ubytování v horách. Těchto možností je poměrně hodně. Oceníte kvalitu a čistotu tohoto ubytování.

Guest house
Guest House (Indie)Jde o jednoduchou formu ubytování v pokojích, které jsou sice čisté, ale není zde sprcha a toaleta. Toto příslušenství je společné pro několik pokojů. Ubytování v guest house je vcelku levné a lze o něm smlouvat. Pronajmout si zde můžete dvou-, tří- i čtyřlůžkový pokoj. Chcete-li mít sprchu a toaletu na pokoji, zaplatíte v průměru 200 – 300 INR za kvalitní dvojlůžkový pokoj.

Rada: Většina cen za ubytování je smluvních, proto se nebojte o ceně diskutovat. Můžete tak ušetřit nemalý peníz. To ovšem neplatí u luxusních hotelů. Tam jsou většinou ceny pevně dané.

Indie vám nabízí velmi široké možnosti ubytování. Jste-li skromní, zaplatíte za noc pouhý jeden dolar. Chcete se mít jako maharádža? Připravte se 400 dolarů. To, jak zde budete bydlet, záleží jen na vás a na vašich finančních možnostech.

Copyright © 2024 Indie | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Což takhle víkend v Benátkách, nebo v ruské Moskvě. Nebo se můžete vydat na dovolenou do slovenské Bratislavy, do Rakouska, do francouzského Saint-Tropez a nebo do Ameriky či Litvy. Což takhle dovolená ve Španělsku nebo na Korfu?